Autor:
Academia Pernaviensis

Academia Pernaviensise XVI mõttekoda "Kool ja Kriisid"

MATI HEIDMETSA ettekanne toetub kahele värskele Tallinna ülikooli haridusinnovatsiooni keskuse poolt läbi viidud uurimusele: 2021. aasta õpetajauurimusele ja 2022. aasta varakevadisele õpilasuurimusele. Vaatluse all kahe kriisi – Covid pandeemia ja Ukraina kriisi – võimalik mõju ja järelmid Eesti koolielule.

  • Milline võiks olla Covid-pandeemia järelmõju Eesti koolielu korraldusele? Mil määral on „distantsõpe tulnud selleks, et jääda?“
  • Milline on Eesti õpetajate ja õpilaste huvi/valmisolek/eelistused distantsõppe osas, kas selles osas on erinevusi eesti ja vene õppekeelega koolide vahel?
  • Mida võiks/peaks Eesti kool õppima Ukraina sõjast?
  • Õpetajate ja õpilaste poliitilised hoiakud (sh hoiakud pagulaste, rohepöörde, autoritaarsuse osas).
  • Vestluspartner MARGIT RAID.

Esinejast

MATI HEIDMETS on Tallinna ülikooli emeriitprofessor. Erialalt psühholoog, avaldanud üle 100 teadustöö keskkonnapsühholoogia, rahvussuhete, hariduspoliitika valdkonnas. Aastatel 2001-2006 oli Tallinna ülikooli rektor. Olnud mitmete Eesti Inimarengu Aruannete peatoimetaja, aastatel 2008-2014 oli Eesti Kõrghariduse Kvaliteediagentuuri hindamisnõukogu esimees. Üles kasvanud Pärnus, aastal 1968 lõpetas Pärnu I Keskkooli.

Osalemine

Academia Pernaviensisest

Academia Pernaviensis on loodud eesmärgiga soodustada Pärnus akadeemilist suhtluskeskkonda, ühendada siit pärit ja Pärnuga seotud haritlasi, rikastada ühistegevustega linna haridus- ja kultuurielu ning toetada noorte osalust Pärnu akadeemilise pärandi edasikandmisel.

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

4 SAMBA JUTUD

Sarja „4 samba jutud“ seekordse vestlusõhtu külaline on Pärnu kolledži õppejõud Gerda Mihhailova

Lilled aulas

JÄRELVAATA: emakeelepäeva avalik loeng „Kas Vikipeedial on kohta (üli)koolis?“